Ceny nieruchomości w Szczecinie

Należy mieć świadomość, że zdecydowana większość ludzi nie wie czym dokładnie powinno się sugerować przed podjęciem decyzji o zakupie mieszkania. Warto również zdawać sobie sprawę, że ceny nieruchomości rosną z roku na rok, dlatego nie jest rekomendowane odkładanie tej decyzji na później licząc na spadki cen.

Od czego dokładnie zależą ceny nieruchomości w Szczecinie?

Ceny mieszkań uzależnione są przede wszystkim od lokalizacji i standardu. Świetnym przykładem może być mieszkanie o powierzchni 41 metrów kwadratowych znajdujące się w dzielnicy Żelechowa. Osoba zainteresowana jego zakupem musi liczyć się z wydaniem 317 tysięcy złotych.

Z kolei dwupokojowe mieszkanie w dzielnicy Jasne Błonia o powierzchni 39 metrów kwadratowych kosztuje 202 tysiące złotych. Cena jest zatem ponad 30% niższa. Wpływ na taką różnicę mają oczywiście lokalizacja oraz standard.

Co jeszcze wpływa na cenę mieszkania w Szczecinie?

Podczas wyboru nieruchomości należy pamiętać, że wpływ na cenę ma również fakt czy dane osiedle jest strzeżone. Ponadto szczególnie w przypadku rynku wtórnego bardzo często zdarza się, że dane mieszkanie jest już umeblowane, ma to oczywiście odzwierciedlenie w cenie. Istotna jest również odległość od bardzo ważnych punktów w mieście, do których należy zaliczyć szkołę, plac zabaw, park, centrum miasta, centrum handlowe czy szpital. Należy także zdawać sobie sprawę, że piętro, na którym znajduje się mieszkanie również wpływa na cenę.

W jakiej dzielnicy warto kupić dom w Szczecinie?

Można zaobserwować, że w Szczecinie coraz większym zainteresowaniem cieszą się domy Bezrzecze. Przykładowo dom o powierzchni 320 metrów kwadratowych z 9 pokojami i 3 łazienkami o wysokim standardzie kosztuje 999 tysięcy złotych. Z kolei za dom o identycznej powierzchni na Plichowie, osoba zainteresowana będzie musiała zapłacić 1280 tysięcy złotych. Cena jest zatem wyższa o ponad 25%. Warto również wiedzieć, że jeszcze taniej jest w dzielnicy Gumieńce, gdzie nieruchomość o powierzchni 320 metrów kwadratowych kosztuje 800 tysięcy złotych.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą na domy w Szczecinie w portalu dobryadres.pl.

Jak przedstawia się sytuacja w przypadku domów o powierzchni do 120 metrów kwadratowych?

Dom z tarasem o powierzchni 106 metrów kwadratowych w dzielnicy Gumieńce kosztuje 720 tysięcy złotych. Z kolei za nieruchomość z garażem o powierzchni 107 metrów kwadratowych w dzielnicy Krzekowo, osoba zainteresowana będzie musiała zapłacić 569 tysięcy złotych. Różnica wynosi zatem ponad 50 tysięcy złotych. Jak widać bardzo istotne znaczenie ma standard. Warto przypomnieć, że dom w dzielnicy Gumieńce o powierzchni ponad 300 metrów kwadratowych można kupić nawet za 800 tysięcy złotych.

Leave a Comment