Czy warto inwestować w Monety Historyczne?

Inwestowanie w monety historyczne to jedna z najpopularniejszych metod na przechowywanie kapitału oraz jego pomnażanie. Monety inwestycyjne mają wysoką płynność i są łatwe w sprzedaży.

Czy warto inwestować w monety historyczne? Jakie monety kolekcjonerskie kupować? Na co zwracać uwagę przy zakupie monet? Na te oraz inne pytania postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszym artykule.

Inwestycja w monety kolekcjonerskie vs monety bulionowe

Jak zapewne większość z nas wie, monety bulionowe to te, które są regularnie wybijane i dostępne na rynku zwykle w gramaturze od 1/25 oz do 1/10 oz. Cena zakupu monet bulionowych zależy od masy, próby oraz kursu danego kruszcu. Z kolei monety kolekcjonerskie, zwane też jako numizmaty poza wartością inwestycyjną mają również znaczenie kolekcjonerskie. Inwestowanie w monety kolekcjonerskie może dawać zatem większą satysfakcję i szansę na duży wzrost wartości w przyszłości. Powiększanie zbioru i inwestowanie w złote monety kolekcjonerskie jest więc świetnym sposobem na przechowywanie i pomnażanie swojego kapitału. Aby jednak robić to skutecznie, musimy pamiętać o tym, aby kupować odpowiednie monety kolekcjonerskie.

Jakie monety kolekcjonerskie warto kupować?

Inwestowanie w monety kolekcjonerskie wymaga nieco więcej wiedzy niż inwestowanie w monety bulionowe. Musimy bowiem potrafić ocenić wartość i potencjał danej monety. Dużym zainteresowaniem cieszą się numizmaty związane z postacią Jana Pawła II. Warto zainteresować się również złotą monetą na 1000-lecie Dynastii Babenbergów. Tego typu monety o niskim nakładzie mogą zyskać na wartości rynkowej w niedalekiej przyszłości. Monety kolekcjonerskie w naszym portfolio powinny być jak najbardziej zdywersyfikowane. Pozwoli to nam na osiągnięcie wysokich zwrotów z inwestycji. Przy dobieraniu monet do kolekcji możemy kierować się różnymi kryteriami. Wielu kolekcjonerów tworzy swoje kolekcje w oparciu o takie kryteria jak np. pochodzenie geograficzne, czas emisji, tematyka itp. W podobny sposób działają mennice, które wypuszczają na rynek całe kolekcje np. z okazji jakiegoś jubileuszu.

Leave a Comment