Dieta ketogeniczna — najważniejsze informacje, korzyści, zasady

Popularność diety ketogenicznej z roku na rok wzrasta. Z czego wynika jej fenomen i jakie są jej podstawowe założenia.

Jakie są podstawowe zasady diety ketogenicznej?

Dieta keto bazuje na składnikach bogatych w tłuszcze, a jednocześnie jest uboga w węglowodany. Produkty bogate w tłuszcz, które należy włączyć w jej ramach to m.in.

  • tłuste mięso, czyli m.in. boczek, stek, smalec, wołowina, a także wieprzowina,
  • tłuste ryby takie jak łosoś, czy makrela,
  • owoce morza,
  • jajka,
  • tłusty nabiał jak np.:. Śmietana, sery, masło,
  • orzechy,
  • nasiona,
  • warzywa, czyli m.in. awokado oraz oliwa z oliwek.

Inne składniki, które należy spożywać na tej diecie to owoce jagodowe, a także różnego rodzaju warzywa, a w szczególności kapustne oraz liściowe. Żywność, której należy z kolei unikać to natomiast dania wysoko przetworzone, słodycze, cukier, a także produkty zbożowe, jak również ziemniaki, ryż, kukurydza, a także niektóre owoce takie, jak np.:. Ananas, czy banan. Z racji faktu, że dieta ketogeniczna jest z natury uboga w minerały i witaminy, jest ona najczęściej wspomagana suplementacją.

Dieta keto – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Podstawową zaletą diety keto jest utrata masy ciała związana z wprowadzeniem organizmu w stan ketozy. Stosowanie się do jej zasad umożliwia utratę nawet 1 kilograma tygodniowo. Dieta bogata w wysokiej jakości tłuszcze to również dieta dobra dla mózgu, a także prawidłowego funkcjonowania układu sercowo-naczyniowego. Oprócz tego ten sposób odżywiania to doskonały sposób na obniżenie ciśnienia, a także poziomu cholesterolu. Odpowiednio skomponowany jadłospis powinien zapewniać osobie z niego korzystającej sporą dawkę energii.

Catering Częstochowa – czy warto zdecydować się na dietę ketogeniczną?

Catering Częstochowa umożliwia mieszkańcom Częstochowy i okolic skorzystanie z bogatej oferty, która obejmuje m.in. dietę ketogeniczną. W proponowanym przez firmę jadłospisie można znaleźć m.in. schab w sosie szpinakowym, placki z cukinii i siemienia lnianego, sałata masłowa z rzodkiewką i śmietaną, roladki z łososia z labnehem z kaparami oraz kokosowe trufle z nasion chia z truskawkami. Każdy klient może wybierać spośród dziesięciu różnych wariantów kalorycznych i zdecydować się na opcje najlepiej dopasowaną do swoich indywidualnych potrzeb. Ten catering dietetyczny to idealna propozycja dla osób, którym zależy na świeżych, zdrowych, zróżnicowanych daniach, które zostały opracowane przez wykwalifikowanych dietetyków.

Leave a Comment