Body dziecięce i ich wyróżnik – prosty krój

Przebieranie maluszka, który jest wyjątkowo aktywny i uwielbia się wiercić nawet podczas zakładania skarpet, to ogromne wyzwanie dla rodziców. Może nie tak duże jak toczenie kamienia przez Syzyfa, ale w niektórych przypadkach bardzo porównywalne. Nic dziwnego więc, że podczas kupowania kolejnych ciuszków dla niemowląt, gdy z tych pierwszych już wyrosły, rodzice kierują się przede wszystkim funkcjonalnością takich ubranek. A tę zapewniają między innymi body niemowlęce, które wyróżniają się prostotą kroju, uniwersalnością wzorów i oczywiście komfortem noszenia wyraźnie odczuwalnym przez malucha.

O ile bowiem wygoda rodziców związana z ubieraniem dzieci w body jest bardzo ważna, o tyle nie powinna ona przesłaniać wygody samego niemowlęcia

Maluch potrzebuje dużego komfortu podczas noszenia ubrań. Takiego, który zapewni mu swobodę ruchów w czasie raczkowania i chodzenia a nawet zwykłego siadania czy przekręcania się na łóżku. Ubranko nie może być sztywne i opięte; powinno być za to elastyczne i miękko otulać całą powierzchnię przylegającego ciała. Prosty krój body dla niemowląt jest odpowiedzią na potrzeby rodziców i samych dzieci. Brak niepotrzebnych dodatków i ozdóbek w formie chociażby naszywek, prostota zapięć na napy, odpowiednia wielkość otworów na rączki i nóżki zapewnia optymalny komfort niemowlęcia i wygodę dla jego opiekunów.

Zakładanie body jest bardzo łatwe, nie wymaga dużej wprawy i przede wszystkim nie trzeba się bać, że zrobi się dziecku krzywdę

Pozbawione zamków błyskawicznych, guzików, haftek a nawet troczków idealnie sprawdzają się jako strój codzienny i do szybkiego przebierania. Odpinanie bodziaka zajmuje dosłownie chwilę, a ponieważ napy umiejscowione są w różnych miejscach na całym ciele, nie trzeba zdejmować całego ubranka, aby np. zmienić pampersa. Ze względu na swoją budowę świetnie zdają egzamin ubraniowy jako ciuszek letni, zimowy, jesienny i wiosenny. Z kolei uniwersalizm wzornictwa i nadruków pozwala na wykorzystanie bodziaka jako ubranka na każdą okazję – nawet elegancką uroczystość.

Leave a Comment