Systemy ECM w firmie – dlaczego warto?

Informacje stanowią podstawę funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa. Duże ilości danych wymagają zaś optymalnego zarządzania. Nie chodzi już tylko o sprawne tworzenie, edytowanie czy przekazywanie treści, ale również zachowanie pełnego bezpieczeństwa w obiegu dokumentów firmowych. Wybór najlepszego systemu ma ogromne znaczenie, jeśli pod uwagę weźmiemy wydajność pracy zatrudnionej kadry oraz finalne zyski działalności biznesowej.

Czym jest system ECM?

Większość polskich firm wciąż ma problemy z usystematyzowaniem tworzonych oraz otrzymywanych danych. Świat elektroniki powinien pomagać, natomiast nawet 80% pracowników nie radzi sobie z tym zadaniem. Wpływ na taki stan rzeczy ma przede wszystkim samodzielna praktyka oraz brak wiedzy odnośnie możliwości, jakie dają dzisiaj nowoczesne systemy zarządzania dokumentami, takie jak systemy ECM (Enterprise Content Management, czyli systemy zarządzania treścią).

Migracje ECM pozwalają na swobodę i całkowicie sprawne logistycznie przepływie danych. Priorytetem jest nie tylko archiwizacja dokumentów, ale też zarządzanie tymi bieżącymi. Systemy zarządzania treścią pozwalają również na komfortowe edytowanie, powrót do poprzednich wersji, możliwości zapisów plików w różnych formatach oraz na pełną integrację z Microsoft Office.

Zbieranie informacji musi być nieograniczone, ale w pełni bezpieczne. Poufność danych, autoryzacje czy dane dotyczące autora dokumentów, to podstawa każdego systemu ECM. Tworzenie, zapisywanie i przechowywanie danych może przebiegać dzisiaj w sposób sprawny i innowacyjny.

Jak wdrożyć systemy zarządzania danymi?

Warto zwrócić uwagę także na pełną integrację systemów ECM z oprogramowaniami, które są ważne dla danego przedsiębiorstwa – priorytety w tym zakresie mogą być indywidualne, ale zawsze zostają w pełni dopasowane do potrzeb.

Firmy, które stawiają na nowoczesne rozwiązania, korzystanie z cyfrowych możliwości oraz chcą w pełni ustrukturyzować zarządzanie treścią w całościowym przebiegu informacji ważnych dla funkcjonowania przedsiębiorstwa, powinny skupić swoją uwagę na systemach, które można dopasować do indywidualnych potrzeb.

Najlepszą metodą jest skorzystanie z usług profesjonalistów, którzy system ECM zaprojektują zgodnie z preferencjami, ale też tendencjami rozwojowymi. Oprogramowanie ma dawać korzyść, przynosić wydajność pracy, komfort, wygodę, skracać czas, zapewniać bezpieczeństwo danych, a finalnie wpływać na opłacalność. Warto wybierać firmy, które nie tylko realizują projekty takich systemów, ale służą też pełnym doradztwem oraz wdrażają system w struktury działania przedsiębiorstwa.

Materiał przygotowany przy pomocy specjalistów SER Group: https://www.sergroup.com/pl/

Leave a Comment