Skuteczne metody leczenia stawu kolanowego

Stawy są narażone na wiele chorób i urazów – zwłaszcza w przypadku biegaczy, którzy często nabawiają się urazów stawów kolanowych. Na szczęście istnieje bardzo dużo metod leczenia kontuzji. Rehabilitacja prądem, ultradźwiękami i ciepłem czy fala uderzeniowa Poznań lub opaska magnetyczna. Opinie są podzielone, dlatego warto poznać dwie strony medalu.

Leczenie ciepłem

Kuracja stawów z wykorzystaniem strumieni ciepła to jedna z najpopularniejszych. Pod wpływem ciepła dochodzi do przyspieszenia przemiany materii, rozszerzenia naczyń krwionośnych i przyspieszenia mikrokrążenia. Ponadto, wysoka temperatura działa rozluźniająco na mięśni, łagodzi dolegliwości bólowe i poprawia ruchomość. Taki efekt można odzyskać dzięki kąpielom parowym czy regularnym wizytom w łaźni. Niestety to się wiąże z długotrwałą kuracją, która na pewno naruszy zasoby portfela.

Opaska magnetyczna

Opaska magnetyczna została tak zaprojektowana, by przynosić ulgę w schorzeniach i uszkodzeniach stawów. Ten lekki, a jednocześnie solidny stabilizator ułatwia swobodne poruszanie się, wspomaga regenerację stawowo – mięśniową i poprawia sprawność ciała. Sekretem magnetycznej opaski w leczeniu urazów kolan jest wykorzystanie dziesięciu pokrytych specjalnym materiałem magnesów, które utrzymują temperaturę ciała. Wytworzone ciepło działa oczyszczająco, poprawia mikrokrążenie i łagodzi obecne stany zapalne. Opaska została wykonana z miękkiego materiału, który nie krępuje ruchów. Dzięki temu zapewnia swobodny przepływ powietrza, a to sprawia, że uraz ustępuje szybciej.

Fala uderzeniowa

Terapia falą uderzeniową wpływa na pobudzenie cyrkulacji krwi a także stymulację metabolizmu. Fala uderzeniowa zwiększa również produkcję kolagenu oraz zmniejsza napięcie mięśni. Leczenie kolana za pomocą fali uderzeniowej to obecnie najpopularniejszy sposób zwłaszcza wśród sportowców. Charakteryzuje się bardzo wysoką skutecznością i szybkimi efektami. Więcej informacji na temat fali uderzeniowej oraz innych zabiegów można znaleźć na stronie https://medpolonia.com.pl/

Leave a Comment