Najpopularniejsze style w projektowaniu wnętrza w 2022 roku

Urządzając nowy dom, należy wziąć pod uwagę wiele czynników. To dosyć duże przedsięwzięcie, w związku z czym będziesz chciał mieć pewność, że zrobiłeś to odpowiednio dobrze. Przyjrzyj się różnym czynnikom, aby mieć pewność, że dokonujesz wyborów, które będą efektywne przez wiele lat.

Określ swój preferowany styl projektowania

Styl projektowania jest prawdopodobnie największym i najważniejszym czynnikiem, który determinuje wybór mebli. Będziesz chciał wybrać coś, co Cię reprezentuje, ale jest również modne i ponadczasowe. 4 najpopularniejsze obecnie style projektowania to: nowoczesny, minimalistyczny, skandynawski i industrialny. Stwórz swój własny projekt na jednym z nich, aby nadać swojemu domowi nowoczesny wygląd, jednocześnie trzymając się tego co modne.

Nowoczesny styl

Cechy składające się na nowoczesny styl projektowania to: elementy konstrukcyjne, czyste linie, niskie meble, naturalne światło, naturalne materiały i neutralna paleta kolorów. Zanurzając się w przestrzeń salonu, należy skupić się na ustaleniu projektu, a następnie na wykonaniu go w innych pomieszczeniach w domu. W łazience próżność będzie Twoim centralnym punktem. Wybór nowoczesnej toaletki łazienkowej może nadać ton projektowi w tym pomieszczeniu i służyć jako punkt wyjścia do dopasowania do niego mniejszych elementów. Można to zrobić za pomocą oświetlenia, lustra i sprzętu.

Kup fotele uszaki na meb24.pl

Minimalistyczny styl

Tak jak sama nazwa wskazuje, minimalistyczny design jest minimalny. Zawiera dużo światła, otwarty plan, niewielki lub żaden wystrój i jest bardzo uproszczony. Często stosuje się monochromatyczne palety kolorów, pozostawiając większość ścian i otwartych przestrzeni pustych lub lekko wypełnionych. Ogólne wrażenie przestrzeni jest bardzo czyste i ostre. Funkcjonalne meble są kluczowe, a jednocześnie zachowują ciekawość przestrzeni i nadają jej osobowości.

Skandynawski styl

Tworząc skandynawski projekt w swoim domu, uwzględnij drewniane akcenty, zieleń, naturalne oświetlenie, stonowaną paletę kolorów, dekoracyjne oprawy oświetleniowe i minimalistyczną estetykę. Wykorzystaj wiele neutralnych kolorów i pozwól roślinom wnieść odrobinę zieleni.

Industrialny styl

W tym stylu kluczem jest utrzymanie otwartego układu. Odsłonięte cegły i belki, gołe wykończenia i materiały oraz unikalne tekstury to świetne sposoby na uzyskanie industrialnego wyglądu wnętrza.

Posted in Dom

Leave a Comment