Jak mężczyźni kupują buty?

Mężczyźni zazwyczaj podchodzą do tematu kupowania obuwia bardziej rozważnie niż kobiety. Nie nabywają oni zbyt wielu par, nie preferują modeli lub odcieni, do których później trudno jest dobrać resztę ubrań. Starają się także by ich zakup, był zakupem na długi okres, a nie na parę miesięcy. Niezależnie od tego, czy są to stylowe buty np. do garnituru albo bardziej codzienne buty, jak np. trampki albo buty sportowe, muszą one być wykonane z solidnych surowców, dokładnie pozszywane a do tego odporne na różnorodne warunki.

Jest to powodowane tym, że mężczyźni też nieco inaczej używają swoje buty niż spora grupa kobiet

Nie dają im taryfy ulgowej i nie zmieniają co dzień tak jak panie, ale przykładowo przez całe lato  potrafią chodzić w jedynej lub dwóch parach butów, co naraża je na niszczenie. To powoduje więc, że ich buty muszą być wyjątkowo dobrej jakości.

Panowie jeszcze częściej niż panie decydują się na sprawdzone firmy jak np. Modini.pl oraz buty, które dużo kosztują, dlatego że traktują tego typu zakup jako inwestycję na jakiś czas. Nie brak też kobiet o takim samym podejściu do zakupów obuwia, ale to panie najczęściej decydują się na buty na jedną porę roku, które nie muszą być najlepszej jakości (ważne aby były trendy oraz dopasowane do danej torebki czy kurtki).

Mężczyźni zaś chętnie wybierają klasyczne wzory i barwy, które pasują im do w zasadzie każdego założonego zestawu ubrań

Dlatego też króluje kolor czarny, brązowy, albo neutralne kolory ziemi, a pośród obuwia sportowego – biel, czerń albo granat. Buty sportowe muszą nie tylko ładnie się prezentować, ale też dobrze spełniać swe funkcje. Gdy zatem są to buty dla biegaczy, mają one dobrze amortyzować stopy, za to jeśli chodzi o buty do spacerów po górzystych i trudnych miejscach, muszą one być odporne, nie przemakać, a ponadto wygodne i jak najlepiej dopasowane do stopy. Te ostatnie atrybuty właściwie powinno spełniać każde męskie obuwie, bo panowie o wiele rzadziej od kobiet gotowi są tolerować mało wygodne, ale ładne rzeczy.

Leave a Comment