Do czego może prowadzić nieleczone nadciśnienie?

Chyba nikomu nie trzeba mówić o tym, że jeśli nie będziemy leczyć z pozoru prostych chorób to wraz z biegiem czasu mogą przerodzić się one w coś zdecydowanie bardziej poważnego, a zatem najlepiej jest rozpocząć proces leczenia już przy pierwszych objawach. Dokładnie tak samo jest w przypadku nadciśnienia tętniczego. Każdy z nas zapewne przynajmniej raz w życiu w zaciszu własnego domu dokonywał takiego pomiaru i raczej nie ma w tym niczego dziwnego. W przypadku, gdy widzimy, że nasze ciśnienie jest za wysokie to najlepiej w miarę możliwości od razu udać się do lekarza. Tym odpowiednim powinien być kardiolog https://kardiolog-warszawa.waw.pl/badanie-ekg-warszawa/, który skutecznie zdiagnozuje nasz problem i powie jak powinno przebiegać ewentualne leczenie.

Czym jest udar mózgu i jakie są jego objawy?

Jeśli tego nie zrobimy i będziemy żyć bez leczonego nadciśnienia to może okazać się, że doprowadzimy do udaru mózgu, który już w wielkim stopniu może zagrażać naszemu życiu. Udar mózgu nie jest niczym innym jak po prostu odcięciem dopływu krwi do części mózgu. Dochodzi do zablokowania tętnic przez co krew nie ma możliwości dopłynięcia do mózgu. Teraz powiedzmy sobie o tym czym konkretnie objawia się udar mózgu. Zanim jednak to zrobimy to warto dodać, że objawy zależą od tego, która część mózgu nie ma dostępu do krwi oraz od rozległości niedokrwienia.

Główne objawy udaru mózgu

W przypadku, gdy będziemy odczuwać mrowienia czy też drętwienie w różnych częściach naszego ciała wówczas może oznaczać to, że mamy do czynienia z udarem. Co więcej jednym z jego objawów jest także zaburzenie widzenia czy zawroty głowy oraz silny ból głowy. Czasami mogą wystąpić zaburzenia pamięci czy też sztywność mięśni, a także problemy z przełykaniem. Bardzo często udar u wielu osób zaczyna się od niedowładu jakiejś części ciała lub jednej ze stron. Jeśli mamy jakiekolwiek objawy to powinniśmy od razu udać się do lekarza, gdyż natychmiastowe leczenie pozwoli nam na zminimalizowanie długoterminowych skutków udaru.

Leave a Comment