Czy warto mieć ekspres do kawy w swojej firmie?

Poranna kawa przed rozpoczęciem pracy to niemal rytuał większości pracowników biurowych. Wiele osób w ciągu całego dnia pracy sięga nawet po 3 filiżanki kawy. Czy to dobry pomysł na to, aby zainwestować w ekspres do kawy w swoim biurze? Sprawdźmy kilka aspektów, które przemawiają za tym rozwiązaniem.

Kawa dobrze wpływa na wydajność pracy

Kawę pijemy nie tylko dla smaku i z przyzwyczajenia, ale głównie dla pobudzenia. Kofeina ma bowiem szereg pozytywnych właściwości, które pomagają przezwyciężyć zmęczenie czy poranne niewyspanie. Filiżanka gorącej kawy jest w stanie sprawić dosłownie cuda. Dzięki niej pojawia się na nowo motywacja do pracy, a nasz umysł staje się bardziej „trzeźwy” i kreatywny. A to właśnie kreatywność jest tym, czego zazwyczaj wymagamy od swoich pracowników pełniących różne stanowiska.

Kawa spożywana w odpowiednich ilościach pozytywnie wpływa na nasze zdrowie

Prawdziwa kawa z ekspresu jest nie tylko smaczna ale i zdrowa. Jak dowodzą liczne badania, kawa zmniejsza ryzyko wystąpienia takich chorób jak cukrzyca typu II, Alzheimer czy Parkinson. Dodatkowo wpływa na poprawę pamięci oraz zwiększa zdolność zapamiętywania informacji np. podczas nauki.

Kawa doskonale działa na poprawę nastroju

Już po wypiciu jednej filiżanki kawy, w naszym organizmie wzrasta poziom dopaminy i seratoniny. Są to substancje, które odpowiadają za dobre samopoczucie. Kawa szczególnie sprawdzi się w pochmurne i ponure dni bez słońca za oknem. Kawa to również doskonały sposób na poczęstunek dla gości. Przy kawie możemy prowadzić rozmowy z kolegami i klientami.

Podsumowanie

Mając na uwadze wszystkie powyższe zalety, możemy jednoznacznie stwierdzić, że ekspresy do biura to bardzo dobry pomysł, który przyniesie wiele korzyści. Z pewnością z tego pomysłu będą zachwyceni Twoi pracownicy, co przełoży się bezpośrednio na lepsze postrzeganie firmy w ich oczach oraz wyższą motywację do pracy każdego dnia. Zadowoleni i wydajni pracownicy to podstawa każdego biznesu. Ekspres do kawy w biurze to zatem inwestycja, która szybko się spłaci.

Leave a Comment