5 sposobów na udane zakupy w centrum handlowym

Zakupy w sklepie wielkopowierzchniowym często nazywamy wyprawą do centrum handlowego. Rzeczywiście, logistyka, jaka zwykle towarzyszy całemu wydarzeniu może przypominać wyjazd na weekend. Jak zaplanować zakupy, aby nie trwały wiele godzin i przyniosły nam satysfakcję?

Same konkrety, czyli zakupy z kartką w ręku

Za najlepsze miejsce na zakupy nie bez powodu uchodzi centrum handlowe. Warszawa i inne miasta stawiają na duże sklepy, które pod jednym dachem oferują nam coraz więcej. Możemy kupować, korzystać z usług, odwiedzić lokale gastronomiczne a na koniec pójść do kina. Podczas gdy w miarę sprawnie poruszamy się w strefie rozrywki, przestrzeń handlowa to dla nas ciągle wiele pułapek. Jak ich uniknąć i na co zwracać uwagę?

1. Zakupy poza weekendem to wyzwanie dla osoby pracującej. Warto jednak spróbować wprowadzić taki nawyk. Nie jest to proste, bo weekendy lubią obfitować w promocje. Niestety, sobota i niedziela handlowa to ulubiony czas na zakupy większości klientów. Zamiast skupić się na naszych sprawunkach, wiecznie stoimy w kolejkach. Brakuje nam pustych koszyków, towaru na półce, czekamy przed przymierzalnią. Co więcej, weekend to zwykle czas na zakupy w towarzystwie dzieci, które potęgują i tak spory chaos. Trudno znaleźć wtedy spokój w pasażach handlowych, gastronomicznych oraz strefie rozrywki.

2. Przed zakupami sprawdź aktualne zniżki w ulubionych sklepach. Każde centrum handlowe w Warszawie i innych miastach udostępnia takie informacje. Można też instalować aplikacje konkretnych sklepów lub odwiedzać ich fanpage w mediach społecznościowych. Cenne są wszystkie kody rabatowe, które można wykorzystać przy okazji zakupów. Warto mieć też przy sobie kartę stałego klienta, która przy każdym zakupie uprawnia do choćby niewielkiej zniżki lub zbierania punktów.

3. Załóż wygodne buty – to porada, która bardziej kojarzy się z podróżowaniem. Jednak każdy, kto choć raz spędził w galerii handlowej sporo czasu wie, jak cenne jest chodzenie w wygodnych butach. Szpilki i eleganckie botki najlepiej zostawić na wyprawę do kina lub restauracji. Pasaże handlowe lepiej przemierzać w butach sportowych lub innych, wygodnych. Warto założyć spodnie niż spódnicę lub sukienkę. Mniej krępują ruchy, ułatwiają przemieszczanie się. Planując zakupy odzieżowe lepiej nie mieć kilku warstw ubrań, które przyjdzie nam kolejno ściągać w przymierzalni.

4. Notuj planowane zakupy a najlepiej także sklepy, które chcesz odwiedzić. Zawsze zdarzy się odstępstwo od planu, ale błądzenie po galerii bez strategii sprawi, że szybko się pogubimy i nie kupimy połowy rzeczy, po które przyjechaliśmy do centrum handlowego w Warszawie. Notując wytyczne, warto dopisać, w którym sklepie są obniżki, promocje lub wyprzedaże. Te sklepy warto odwiedzać w pierwszej kolejności.

5. Zakupy bez dzieci, ale w towarzystwie kompana to przepis na udane łowy. Małe dziecko znacznie spowalnia odwiedzanie różnych punktów handlowych, szybko też się zmęczy chodzeniem po dużej przestrzeni. Towarzystwo kompana jest znacznie lepszym pomysłem. Druga osoba pomoże utrzymać dyscyplinę w zakupach, życzliwie doradzi też, kiedy zaczniemy coś przymierzać.

Wiele osób po wizycie w centrum handlowym odczuwa zmęczenie. Można go uniknąć jeśli dobrze przygotujemy się do zakupów.

Leave a Comment