Quad czy Motocross dla dziecka? Co wybrać?

Quad lub motocross coraz częściej dają się poznać jako forma upominku z okazji komunii lub urodzin.

Tego typu prezent może być nie tylko źródłem dużej radości i frajdy, ale również sposobem na rozwój wielu umiejętności, takich jak refleks, koordynacja czy motoryka. Zarówno quady jak i crossy warszawa mają swoje liczne zalety. Zwolennicy obu tych pojazdów wymieniają różne powody, dla których warto zdecydować się na jego zakup.

Quady – zalety

Quad jako czterokołowy pojazd może być bardzo wygodny i bezpieczny dla młodszych dzieci (np. 11 latków). Jest mniej wywrotny niż motocykl lub skuter, dlatego o wiele trudniej o różnego rodzaju urazy. Oczywiście pod warunkiem, że rozsądnie dobierzemy pojemność silnika quadu do wieku jego użytkownika. Quad może być początkiem rozwijania u dziecka pasji motoryzacji. Pojazd ten bowiem pozwala na poruszanie się po różnego rodzaju nawierzchni. Wymaga to podejmowania odpowiednich decyzji i szybkiego reagowania na przeszkody. Dzięki temu dziecko nabywa już od najmłodszych lat wielu umiejętności i pozytywnych nawyków podczas jazdy.

Motocross – zalety

Duża frajda z jazdy i możliwość pokonywania bardzo zróżnicowanych tras (często pomiędzy drzewami) to powody, dla których wielu decyduje się na zakup motocrossu. Trzeba pamiętać jednak o tym, że jest to pojazd bardziej wymagający niż quad. Motocross warto kupić dziecku, które posiada już wystarczające umiejętności związane z koordynacją i refleksem. Na motocrossie łatwiej jest się wywrócić i doznać urazu, co nie znaczy, że można poruszać się tym pojazdem w bezpieczny sposób. Wybierając motor o niższej pojemności możemy nadal czerpać ogromną frajdę z jazdy przy jednoczesnym zachowaniu większego rozsądku.

Co wybrać?

Wybór pomiędzy quadem a motocrossem powinien być decyzją opartą na indywidualnych oczekiwaniach użytkownika. Jeśli dziecko nie miało wcześniej doświadczenia z żadnymi pojazdami spalinowymi, warto zacząć od quadu. Jeśli natomiast dziecko jest już bardziej doświadczone w prowadzeniu pojazdów, motocross może okazać się świetnym wyborem dostarczającym niesamowitych wrażeń.

Leave a Comment