Problemy z potencją w wieku 20 lat: przyczyny i leczenie

Kłopoty z potencją u młodych osób przytrafiają się coraz częściej. W społeczeństwie panuje przeświadczenie, że dysfunkcje erekcji są przypadłością dorosłych mężczyzn oraz wynikają z niewydolności starzejącego się organizmu. Impotencja dotyka także młodych mężczyzn, których wiek nie przekroczył nawet 20 lat. Słaba erekcja w ogóle nie musi mieć podłoża fizjologicznego.

Najważniejsze przyczyny kłopotów z potencją u młodych mężczyzn

alkohol,

ciągła praca,

niewłaściwa zbilansowana dieta,

nałogowe palenie tytoniu,

nadużywanie trunku,

długotrwały stres,

nazbyt intensywna wysiłek,

niewystarczająca ilość snu,

Jeżeli młody facet zadba o siebie oraz wyeliminuje ze swojego życia chociaż niektóre z wyżej wymienionych elementów, możliwy okazuje się powrót do zwyczajnej aktywności seksualnej.

Czynniki psychogenne obniżające popęd seksualny w wieku 20 lat

W większości impotencji u młodych mężczyzn powodem okazują się przyczyny psychiczne. Zaburzenia erekcji tworzą się nieoczekiwanie z dnia na dzień, mimo że wcześniejsze zbliżenia występowały bez kłopotów z potencją. Do elementów psychicznych przynależy:

stany lękowe, które pozwalają odnosić się do przykładowo niepożądanej ciąży, zarażenia wirusem HIV czy chorobą weneryczną,

tendencje do kompleksów, niska samoocena i poczucie własnej wartości, lęk bezpośrednio przed kompromitacją w oczach partnerki,

trudności w związku, jak przykładowo: częste sprzeczki, brak porozumienia, niedopasowanie temperamentów partnerów, monotonia w łóżku.

Kłopoty z potencją u młodych osób mogą mieć także głębsze przyczyny. Zdarza się, że okazują się rezultatem traumatycznych przeżyć z dzieciństwa. Znęcanie się rodziców nad dzieckiem, wyzwiska, bicie, a czasem gwałt, wpływają na zachwianie samooceny oraz dotkliwe dolegliwości seksualne.

Leczenie impotencji u młodych mężczyzn

Zwykłe czytanie opowiadań erotycznych ma pozytywny wpływ na samopoczucie. Więcej o tym na stronie: https://opowiadania-erotyczne.pl

Doskonałym środkiem leczenia zaburzeń potencji u młodych mężczyzn, nawet w wieku 20 lat, okazuje się psychoterapia. Może zachodzić w formie indywidualnej lub partnerskiej, tzn. razem z własną partnerką seksualną. W trakcie psychoterapii pacjent bywa sukcesywnie oswajany ze źródłem występującego lęku. Terapia ma na celu podniesienie uczucia własnej wartości u chorego, dzięki czemu przestaje się bać, że nie sprawdzi się w roli mężczyzny.

Leave a Comment