Pomiary elektryczne a ubezpieczenie mieszkania

Planujesz ubezpieczyć swój dom ale nie wiesz czy pomiary elektryczne są do tego konieczne? Koniecznie przeczytaj artykuł do końca i poznaj odpowiedzi na wiele nurtujących Cię pytań.

W obecnych czasach wiele ludzi dba dosyć mocno o wszystkie kwestie związane z bezpieczeństwem. Nie sposób nie zauważyć, że osoby posiadające własne mieszkania, bardzo często decydują się na ubezpieczenie lokalu, zwłaszcza przed zagrożeniami wynikającymi z nieprawidłowego działania instalacji elektrycznej. Nie da się ukryć, że takie działanie ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa.

Ubezpieczenie nieważne bez przeglądu technicznego instalacji

Oczywiście nie ma nic za darmo. Firmy ubezpieczeniowe wymagają od swoich klientów potwierdzenia wykonywania tak zwanych przeglądów technicznych. W takich wypadkach przegląd instalacji elektrycznej przypada elektrykowi, który posiada odpowiednie uprawnienia i może się podpisać po dokonaniu takich okresowych badań. W ten sposób nie możemy zaoszczędzić, a wszystkie pomiary muszą zostać wykonane w regularnym cyklu. Nie możemy w razie wypadku liczyć na odszkodowanie, jeśli będziemy posiadać jedynie dokumenty czy też potwierdzenia wcześniejszych badań. Brak aktualnego przeglądu sprawi, że w przypadku nieszczęścia sami będziemy za wszystko odpowiadać. Wiele firm ubezpieczeniowych uwzględnia tego typu zapisy w swoich umowach, dlatego też nie powinniśmy zapominać o takich sprawach. Na pewno pomiary elektryczne Wrocław zawsze są wykonywane profesjonalnie z zachowaniem wszystkich zasad.

Pomiary muszą być dokładne

Oczywiście w przypadku doświadczonych elektryków taki pomiar jest dokładny, na pewno dokładniejszy niż ten, który widnieje na samym urządzeniu. Odbiór instalacji elektrycznej jest bardzo istotny, ponieważ w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości taka instalacja elektryczna nie może być dalej używana, ponieważ prawdopodobieństwo awarii jest wysokie. Właściwe pomiary ochrony przeciwporażeniowej, są w stanie zapewnić bezpieczne użytkowanie z danej instalacji elektrycznej, która nie stanowi wtedy bezpośredniego zagrożenia dla osób użytkujących. Warto mieć świadomość, że elektryk Wrocław jest w stanie wykonać takie zadanie w pełni profesjonalnie i szybko.

Posted in Dom

Leave a Comment