Po co montuje się ramki pod tablice rejestracyjne?

Same tablice rejestracyjne są niezbędnym elementem wyposażenia pojazdu mechanicznego. Nie ma dwóch identycznych numerów tablic rejestracyjnych. To oznakowanie pojazdu, dzięki któremu można go zidentyfikować. Tablice rejestracyjne są obowiązkowe dla wszystkich samochodów i innych pojazdów mechanicznych, które podlegają rejestracji na terenie naszego kraju.

Okazuje się, że mandat można uzyskać nie tylko za brak tablic rejestracyjnych, ale również ich nieczytelność. Wynika z tego, że każdy właściciel auta musi dbać o ich należyty stan. Tablice rejestracyjne nie mogą być uszkodzone czy zbyt zabrudzone i specjalnie zakrywane. Jeśli tablica rejestracyjna zostanie zgubiona podczas jazdy, właściciel pojazdu musi niezwłocznie zgłosić ten fakt do wydziału komunikacyjnego i wyrobić duplikat tego elementu auta. W czasie ich wyrabiania, auto nie może być użytkowane albo jazda odbywa się na tablicach zastępczych.

Aby takich sytuacji uniknąć, producenci wyposażenia samochodów oferują specjalne ramki tablicy rejestracyjnej. Te montuje się w celu dodatkowego zabezpieczenia przed zgubieniem tablicy rejestracyjnej. Ponadto Ramki pod tablice rejestracyjne oprócz zapewnienia skutecznej ochrony są proste w montażu, co ceni sobie wielu kierowców.

Ciekawostką jest to, że same ramki wykorzystywane są coraz częściej w nieco inny sposób.

Ich potencjał docenili specjaliści od reklamy. Powierzchnia na ramkach jest naprawdę niewielka, ale za to świetnie dostrzegalna przez innych uczestników ruchu drogowego. Na nich umieścić można hasło reklamowe, logotyp czy dane teleadresowe firmy. Okazuje się, że to jedna z najskuteczniejszych form zewnętrznej reklamy samochodowej. Ten przekaz nie jest nachalny i raczej akceptowany przez innych kierowców. Dane umieszczone na ramkach są informacyjne, często przyswajane wręcz podświadomie. Warto również dodać, że ramki do tablic rejestracyjnych jako nośnik reklamowy są tanie. To świetny pomysł na komunikację z potencjalnymi odbiorcami szczególnie w przypadku dużych flot samochodowych w firmach.

Jak widać, tablica rejestracyjna i elementy, które służą jej dodatkowej ochronie, pełni różne funkcje. Oczywiście priorytetem jest identyfikacja pojazdu mechanicznego, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by jednocześnie wykazywała zalety w zakresie działań reklamowych.

Leave a Comment