Pakowaczki- rodzaje, jak działają, jakie znajdują zastosowanie?

Optymalizacja procesów produkcyjnych okazuje się niezbędna w drodze do osiągnięcia sukcesu. Firmy mają dostęp do coraz nowocześniejszych rozwiązań, znacząco usprawniających ich działanie. Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza maszyny pakujące, których zastosowanie przynosi przedsiębiorstwu liczne korzyści.

Rodzaje maszyn pakujących

Pakowaczki to sprzęty różniące się od siebie pewnymi parametrami, w zależności od sposobu ich przeznaczenia. Jak sama nazwa mówi, służą one do pakowania produktów do opakowań przez rozdzielenie ich na takie same porcje. Sprzęty te działają w sposób zautomatyzowany, wydajny i niezwykle szybki. Do takich maszyn należą:

  • automaty pakujące- są w stanie pakować produkty o różnej strukturze, zarówno te sypkie i pyliste, jak i półpłynne i płynne,
  • kartoniarki- nadają się do pakowania produktów o różnych kształtach i rozmiarach do opakowań kartonowych,
  • dozowniki- stosowane do pakowania produktów w formie granulek, sypkiej czy też produktów pokawałkowanych. Umieszcza się je w kartonach, słoikach czy saszetkach,
  • automatyczne linie pakujące- kompleksowo działające maszyny używane do pakowania wszelkiej maści produktów.

W jaki sposób działają maszyny pakujące w folię?

Pakowaczki wykorzystywane są w licznych zakładach. Sprzęty te należy dobrać, biorąc pod uwagę specyfikę danego produktu, jaki ma zostać zabezpieczony. Maszyny pakujące poziome i pionowe, mają nieco odmienny sposób działania. Pierwsze z nich współpracują z liniami produkcyjnymi, na których w sposób ciągły oraz jednostajny transportowane są produkty. Przedostają się one do rękawa folii, po czym jego brzegi są zgrzewane. W kolejnym kroku wyroby trafiają do tuneli termokurczliwych, gdzie folia obkurcza się i przylega do zabezpieczonego produktu. Jeśli chodzi o sprzęty pionowe, to składają się one ze specjalnego kołnierze pakującego, na którym formowana i utrzymywana jest torebka, do której przesypuje się produkt.

Pakowaczki- zastosowanie

Pakowaczki producent oferuje wysokiej jakości, niezawodne maszyny. Takie sprzęty charakteryzują się wszechstronnym zastosowaniem. W zależności od konstrukcji mogą służyć do pakowania wszelkiej maści wyrobów. Najczęściej przy ich pomocy zabezpiecza się produkty sypkie, pyliste, w kawałkach, w granulach, płynie czy w formie pasty. Są one w stanie zabezpieczyć produkty o wielu kształtach, jak i rozmiarach – niezależnie od branży.

Pakowaczki producent ma w swoim asortymencie nowoczesne, precyzyjnie zaprojektowane maszyny, które skutecznie zabezpieczają różnego rodzaju produkty.

Leave a Comment