Który amortyzator rowerowy wybrać?

Amortyzatory rowerowe. Jest ich pełno na rynku. Znaleźć możemy amortyzatory sprężynowe i elastomerowo-sprężynowe, olejowo-sprężynowe jak i olejowo powietrzne. Te ostatnie z powodzeniem znajdują swoje zastosowanie w rowerach przeznaczonych do typowej jazdy w terenie. Amortyzator z resorowaniem powietrznym to koszt od 1000 zł w górę – nie jest to zatem tania zabawka. Amortyzatory sprężynowe i elastomerowo-sprężynowe należą z kolei do tych zdecydowanie tańszych ale i biedniejszych opcji. Amortyzatory te działają ale nie tak dobrze jakbyśmy tego oczekiwali. Uginają się, ale niezbyt dobrze tłumią.

Najpopularniejsze rozwiązanie w rowerach ze średniej półki cenowej to te sprężynowo-olejowe

Amortyzator taki da się odpowiednio ustawić do masy rowerzysty i można powiedzieć, że działa doskonale. Dla tych, którzy chcą cieszyć się przyjemną jazdą po miejskich nierównościach, najlepszym rozwiązaniem będą amortyzatory olejowo-sprężynowe oraz olejowo-powietrzne.

A może sztywny widelec?

Jego zaletą jest z pewnością cena oraz bezawaryjność. Ponadto widelec taki jest lżejszy od każdego innego typu amortyzatora.

Gdzie kupować amortyzatory rowerowy?

Amortyzator do roweru najszybciej kupimy w sklepie z częściami do rowerów. Możemy to zrobić zarówno w sklepie stacjonarnym jak i sklepie online. Warto wybrać sprawdzony sklep, który posiada w ofercie przynajmniej kilka różnych typów amortyzatorów. Jeśli mamy jakieś wątpliwości, warto skorzystać z pomocy doradców. Nie każdy typ amortyzatora będzie pasował do naszego pojazdu. Sklepy internetowe takie jak bikestacja.pl oferują fachowe wsparcie techniczne, które pozwala na uniknięcie nieudanego zakupu. Inną zaletą, dla której warto kupić części rowerowe w sklepie online jest szybka dostawa. Sklepy rowerowe najczęściej oferują natychmiastową dostawę zamówionych produktów pod wskazany adres. Zamówione produkty zazwyczaj dostajemy już na drugi dzień. W przypadku nietrafionego zakupu, możemy liczyć na szybki zwrot pieniędzy. To gwarantuje wysoki komfort oraz bezpieczeństwo dla kupującego.

Leave a Comment