Jakie są korzyści z wynajęcia firmy sprzątającej biura?

Porządek w biurze to absolutny „must have” każdej firmy. Aby o niego zadbać, musimy poświęcić swój czas, bądź skorzystać z usług zewnętrznej firmy. Oto pięć najważniejszych powodów, dla których warto zadbać o czyste pomieszczenie biurowe w swojej firmie.

Zwiększona produktywność

Większa produktywność to złoty Graal dla większości firm. Badania wykazały, że większość pracowników przez 90% czasu pracuje z 60% wydajnością, więc nietrudno sobie wyobrazić, co mogłaby osiągnąć Twoja firma, gdyby większość pracowników była zmotywowana do nieco większego wysiłku. Czyste pomieszczenie biurowe sprzyja produktywności. Warto to wykorzystać.

Mniej chorób

Im czystsze środowisko, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że Ci, którzy w nim przebywają, zachorują; to prosta i niezaprzeczalna logika. Chociaż pełnoetatowi pracownicy spędzają więcej czasu na w swoim biurze niż gdziekolwiek indziej, wciąż istnieją firmy, które nie zdają sobie sprawy, że czyste miejsce pracy zmniejszy liczbę zachorowań, zaoszczędzi pieniądze i pozwoli realizować projekty w znacznie bardziej wydajny sposób.

Popraw swój wizerunek

Twoje biuro wiele o Tobie mówi. Wydajność jest ważniejsza niż wygląd, który lubisz? Niekoniecznie. Zaniedbując sprawy wizerunkowe swojej firmy stracisz na interesach (jeśli masz kontakt z klientem i prowadzisz działalność w zaniedbanej lokalizacji).

Mniejszy stres

Rzadko myślimy o bałaganie i nieporządku jako głównych przyczynach stresu, ale każdy warty swojej uwagi psycholog powie Ci, jak szkodliwe są one dla naszego zdrowia psychicznego. Nieporządek w otoczeniu sprawia, że ​​pracownicy czują się zestresowani, ponieważ nadmiar bodźców zmusza ich mózg do cięższej pracy. To z kolei uniemożliwia im skupienie się na wykonywanym zadaniu powodując, że pozostają w tyle ze swoją pracą i stają się, jak się domyślacie bardziej zestresowani. Utrzymuj miejsce pracy w czystości i porządku, a Twoi pracownicy będą szczęśliwsi i bardziej skoncentrowani.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem freshoffice.eu – firma sprzątająca Gliwice. Więcej interesujących porad i ciekawostek na temat sprzątania biur znajdziesz na ich oficjalnej stronie internetowej. Serdecznie polecamy.

Leave a Comment