Dlaczego warto studiować w Gdańsku?

Okazuje się, że poziom nauki na polskich uczelniach wyższych jest naprawdę wysoki, a nasze uniwersytety plasują się w czołówce najlepszych miejsc dla studentów, jeśli pod uwagę weźmiemy całą Europę. Nic więc dziwnego, że coraz większą popularnością Polska cieszy się wśród cudzoziemców, którzy coraz chętniej korzystają z wymiany studenckiej, by u nas podejmować naukę na europejskim poziomie. Pokój dla erasmusa w Gdańsku czy pokój dla erasmusa w Warszawie czeka na przybyłych i oferuje naprawdę doskonałe warunki.

Szczególnym powodzeniem cieszy się właśnie Gdańsk i wpływ na to ma co najmniej kilka czynników.

Przede wszystkim w Gdańsku funkcjonują najlepsze w północnej części Polski uczelnie, z których chętnie korzystają nasi rodzimi studenci, jak również ci zagraniczni. Warto przy tym dodać, że liczne uczelnie z Gdańska biorą udział w programach międzynarodowych wymian studentów, zgodnie z którymi poza granice w celach edukacyjnych wyjeżdżają Polacy, a w zamian do nas trafiają cudzoziemcy. Na gdańskich uczelniach stworzono im naprawdę świetne warunki, a liczne kierunki prowadzone są w języku angielskim.

Trzeba też przyznać, że Gdańsk jest po prostu pięknym miastem i wręcz zachęca do zamieszkania. Pokoje dla studentów w Gdańsku czekają na wszystkich, którzy chcą studiować nad morzem, ale raczej nie wybiorą akademików. Należy przy tym zaznaczyć, że większość z tych, którzy przyjeżdżają do nas na studia spoza granic Polski, stać na utrzymanie w naszym kraju. Polska nadal jest tańsza niż Paryż czy Londyn, więc wynajęcie samodzielnego mieszkania albo pokoju nie stanowi większego problemu. Sam Gdańsk jest też nieco tańszy aniżeli stolica naszego kraju.

Co jeszcze przyciąga studentów do Gdańska?

Morze, przepiękne krajobrazy, czyste powietrze, bogactwo natury, a przy tym doskonała infrastruktura, bogate zaplecze edukacyjne, rozrywkowe, handlowe, gastronomiczne czy kulturalne. Cenny jest tutaj także rynek pracy, dlatego liczni studenci po studiach postanawiają zamieszkać w Gdańsku już na stale. Uwagę warto zwrócić również na sektor nieruchomości – mieszkania są tutaj o wysokim standardzie, ale nadal jednak nieco tańsze niż w Warszawie.

Jeśli ktoś jeszcze ma wątpliwości, czy warto podjąć naukę w Gdańsku, polecamy wrócić do lektury niniejszego tekstu. To miasto wielu możliwości, opcji na rozwój w szerokim spektrum. Przede wszystkim cieszy fakt doskonałego poziomu edukacji na studiach oraz licznych szans na pięcie się po kolejnych szczeblach zawodowej kariery już po zakończonej nauce.

Leave a Comment