Co warto zobaczyć we Lwowie?

Ukraina i Polska to dwa blisko ze sobą związane kraje. Nie można się dziwić niczemu, ponieważ w dawnych czasach ziemie ukraińskie wchodziły w skład Polski i na odwrót. Tak toczyły się historyczne losy, że do dzisiaj w tym kraju można spotkać wiele polskich śladów. Zresztą nasi rodacy śmiało mogą poszukać tam swoich rodzin, które zdecydowały się na wyjazd z Polski lub po prostu pozostały w swoich domach rodzinnych godząc się z tym, że polska ziemia stała się ukraińską. Zresztą Polacy i Ukraińcy darzą się ogromną sympatią. Warto zobaczyć co można odwiedzić w tym kraju, gdzie znaleźć można wspaniałą kulturę i imponujące zabytki.

We Lwowie czeka na turystów wiele imponujących miejsc

Może podczas pobytu w tym mieście warto zajrzeć na Cmentarz Łyczakowski, który jest imponujących rozmiarów. Dlaczego zwiedzanie warto zacząć od tak smutnego miejsca? Ponieważ to na tym cmentarzu swoje wieczne miejsce odpoczynku znaleźli wybitni twórcy polscy. To tutaj swoje mogiły mają Gabriela Zapolska, Maria Konopnicka. Może będąc tutaj warto zapalić świeczkę na grobie takich znakomitości i westchnąć nad ich duszami? Na uwagę zasługuje Cmentarz Obrońców Lwowa , który nazywany jest również Cmentarzem Orląt Lwowskich. To wspaniałe miejsce, które zostało poświęcone wszystkim bohaterom przyczyniającym się do obrony tego miasta.

Cerkiew greckokatolicka pod wezwaniem św. Andrzeja, nazywana również kościołem Bernardynów zachwyci swoją imponującą budowlą, jak również dwoma wspaniałymi malunkami znajdującymi się na fasadzie świątyni. to dwa herby – Polski i Litwy. Oprócz tego kościół zachwyca swoim flamandzkim stylem. Tak bogato zdobionych, barokowych wnętrz nie znajdziemy chyba w całym mieście. Wycieczki do Lwowa z https://www.kresy.com/ organizowane przez biura podróży obejmują również wizytę na Starym Mieście, w Arsenale Królewskim, na Kwartale Ormiańskim, gdzie znajduje się przepiękna katedra. Tak naprawdę, aby doskonale poznać to miasto, potrzebny jest czas. Nie tylko jeden dzień, weekend, ale przynajmniej dobry tydzień, dzięki czemu wszystkie zabytki będzie zawsze można obejrzeć podczas zwiedzania z wycieczką i przewodnikiem.

Leave a Comment