Słuchawki do pracy zdalnej – na co zwrócić uwagę?

Pandemia koronawirusa sprawiła, że bardzo duża część pracowników biurowych rozpoczęła pracę zdalną w zaciszu własnego domu. Jednak taki rodzaj pracy wywiera na pracownikach pewną konieczność – muszą samodzielnie wyposażyć się w narzędzia niezbędne do pracy. Jednym z tych urządzeń są słuchawki, które stanowią nieodzowny element pracy zdalnej.

  1. Słuchawki do pracy – czym powinny się charakteryzować?
  2. Łączność, konstrukcja i mikrofon

Słuchawki do pracy – czym powinny się charakteryzować?

Słuchawki to urządzenie niezwykle przydatne do słuchania muzyki, ale również rozmów. W obecnie panującej pandemii każdy pracownik zdalny musi o nich pamiętać. To właśnie słuchawki umożliwiają komunikację pomiędzy pracownikami, którzy rozsiani są po różnych rejonach miasta, a nawet kraju.

Kupując słuchawki do pracy zdalnej warto zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów, które z pewnością zaważą na komforcie pracy i odbywanych rozmów. Poszukując odpowiednich słuchawek, warto zdecydować się na model mniejszy, niż słuchawki do gier, gdyż z pewnością ich rozmiar może być niekomfortowy. Ponadto, powinniśmy zwrócić uwagę na mikrofon, konstrukcję słuchawek, sposób łączności z narzędziem pracy oraz system redukcji hałasu.

Łączność, konstrukcja i mikrofon

Słuchawki call center, słuchawki do pracy zdalnej czy nauki zdalnej powinny mieć dobry mikrofon. Jest to niezbędny element, który pozwala na prawidłową komunikację. Za pomocą słuchawek prowadzimy telekonferencje, na których często musimy się wypowiadać. Warto więc zwrócić uwagę na mikrofon, który pozwala na dokładne, czyste i wyraźne przekazanie informacji.

Rynek obfituje w najróżniejsze rodzaje słuchawek. Jeśli chodzi o łączność, możemy je podzielić na przewodowe i bezprzewodowe. Ceny słuchawek przewodowych rozpoczynają się już od kilkudziesięciu złotych, znacznie droższe są słuchawki bezprzewodowe, które nie ograniczają rozmówcy kablem.

Słuchawki przewodowe posiadają połączony pilot ze złączem Jack, co znacznie ułatwia dobór urządzenia do każdego komputera. Słuchawki bezprzewodowe zazwyczaj wykorzystują system łączności Bluetooth, który pozwala na oddalenie się od komputera nawet na kilkanaście metrów.

Na rynku znajdziemy słuchawki o różniących się od siebie konstrukcjach. Biorąc pod uwagę pracę zdalną, najkorzystniej zainwestować w słuchawki z konstrukcją półotwartą lub zamkniętą. Odradza się korzystanie ze słuchawek dousznych oraz urządzeń typu True Wireless. Kupując słuchawki do pracy zdalnej, warto zwrócić uwagę na materiały wykończeniowe oraz regulację odnogi z mikrofonem.

Leave a Comment