Shuttersy – innowacyjne okiennice na wymiar

Oprócz rolet i żaluzji, które stanowią świetną osłonę przed wzrokiem obcych ludzi, chronią prywatność i zapewniają często izolację cieplną, w wykończeniówce stosuje się również shuttersy. Obcobrzmiąca nazwa to jednak nic innego jak nowoczesny typ okiennic, które różnią się od tradycyjnych tym, że składają się z lameli i można je montować też jako modele wewnętrzne. Występują wykonane z drewna lub z tworzywa sztucznego i są idealną alternatywą dla żaluzji zwłaszcza w tych budynkach, które stawiają na unikatowy charakter. Zdecydowanie jednak największym zainteresowaniem cieszą się shuttersy drewniane Kraków, które wyglądają bardzo estetyczne, są uniwersalne i łatwo dopasować ich kształt oraz formę do wymagań klientów.

Jako odsłony okienne sprawdzają się w budynkach drewnianych i przy takich samych oknach, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby shuttersy Kraków zamontować też w oknach plastikowych.

Mocuje się je bezpośrednio do ramy okiennej na zawiasach, które umożliwiają ich szybkie i bezproblemowe otwieranie i zamykanie

Osłony można dowolnie modyfikować pod względem ich formy, a tym samym dostosować do różnych typów okien, od klasycznego prostokąta po koła czy półokręgi. Dla klientów lubiących estetyczne i niebanalne rozwiązania dodatkowym atutem może być też możliwość wykonania drzwiczek, którymi można przymykać shuttersy. Montaż Kraków takiego rozwiązania to oczywiście dodatkowy koszt, ale efekt końcowy jest naprawdę niesamowity i zupełnie odmienia widok i aranżację całego wnętrza.

Zdecydowanie dużym atutem shuttersów jest bardzo intuicyjny system ustawiania lameli pod dowolnym kątem

Pozwala to na swobodne dysponowanie światłem słonecznym wpuszczanym do pomieszczenia i ewentualne zapobieganie jego zbytniemu nagrzaniu się. Jeden ruch dłonią umożliwia sterowanie osłonami w zakresie nawet do 180 stopni. Shuttersy na wymiar Kraków warto rozważyć też w tych pokojach, które mają dużą liczbę niewielkich okien lub gdzie znajdują się one od nasłonecznionej strony. Osłony spełnią wtedy idealnie swoją termoizolacyjną rolę.

Posted in Dom

Leave a Comment