Proste sposoby na ulepszenie Twojej witryny

Wiele rzeczy odgrywa kluczową rolę w rankingu witryny. Google klasyfikuje witrynę na podstawie treści, a także optymalizacji słów kluczowych. Inną rzeczą, na podstawie której Google umieszcza witrynę powyżej lub poniżej pewnego poziomu jest współczynnik odrzuceń, na który duży wpływ ma wygląd danej strony internetowej. Ci, którzy są związani z tworzeniem stron internetowych wiedzą jak ważny jest projekt strony internetowej w zwiększaniu ruchu na stronie.

Istnieje wiele powodów, dla których dobry projekt strony internetowej jest bardzo ważny dla rozwoju Twojej firmy

Zanim jednak wybierzesz projektanta stron internetowych z oferteo.pl, musisz przyjrzeć się jego wiedzy, doświadczeniu oraz poprzednim projektom. Bardzo istotnymi elementami projektu strony internetowej są jej optymalizacja pod kątem urządzeń mobilnych, a także szybkość ładowania. Omówmy kilka z nich jeden po drugim.

Optymalizacja mobilna to konieczność!

W dzisiejszych czasach strony internetowe muszą wyglądać tak samo dobrze zarówno na komputerach jak i urządzeniach mobilnych. Powodem tego jest to, że liczba użytkowników otwierających strony internetowe na urządzeniach mobilnych jest większa niż użytkowników, którzy przeglądają Internet z komputerów stacjonarnych. Wszyscy wiemy, że nikt nie nosi ze sobą laptopa przez cały czas, żeby surfować po Internecie. Większość ludzi ma telefony komórkowe i używają ich, aby uzyskać dostęp do Internetu.

Szybkość ładowania strony

Szybkość ładowania strony internetowej odgrywa również istotną rolę. Użytkownicy są bardzo zirytowani witryną, której ładowanie zajmuje dużo czasu. Większość użytkowników przeglądających Internet poszukuje danych „na szybko”. Są bardzo zajęci, więc jeśli wczytywanie się strony zajmie zbyt dużo czasu, po prostu ją zamkną, zanim się w pełni załaduje.

Czas ładowania strony można poprawić m.in. optymalizując media na stronie, takie jak obrazy, filmy itp. Obrazy muszą jednak być nadal w wysokiej rozdzielczości. Jeśli zostaną użyte obrazy niskiej jakości, pozostawią one zły wpływ na witrynę. Tak więc wybór obrazów i ich optymalizacja są bardzo ważne.

Leave a Comment