Naturalny krem do rąk — na jakie składniki dla skutecznej pielęgnacji warto zwrócić uwagę?

Poszukiwanie doskonałego kremu do bardzo suchych rąk nie jest proste. Ba, zapewne takiego rozwiązania nawet nie znajdziesz, ponieważ ideały mają to do siebie, że w realnym świecie nie występują. Taki stan rzeczy nie oznacza jednak, że nie możesz mieć preparatu, który zawiera naturalne składniki i jest skutecznym rozwiązaniem z punktu widzenia pielęgnacji rąk.

Na jakie składniki warto wówczas zwrócić uwagę?

Naturalny krem do rąk – greckie kosmetyki. Jakie składniki mogą znajdować się w takich specyfikach?

Nie istnieje jedna, uniwersalna lista pokazująca, jakie składniki zawierają np. naturalne, greckie kosmetyki. Rynek pod tym względem jest naprawdę różnorodny. Mimo to można wyróżnić takie naturalne składniki, które mają pozytywny wpływ na stan ludzkich rąk. Poniżej przedstawimy Ci jedynie niektóre spośród stosowanych w XXI wieku rozwiązań – oto i one:

  • woda wulkaniczna, która jest bogata w mikroelementy i minerały (jest to np. wapń Ca, magnez Mg oraz potas K). Woda wulkaniczna to składnik, który przyspiesza naturalną regenerację skóry,
  • aloes, który wyróżnia się swoim działaniem łagodzącym podrażnienia i nadaje jej elastyczność, gładkość oraz odpowiednie nawilżenie. To jeszcze nie wszystko, ponieważ aloes ma właściwości rozjaśniające i ujednolicające koloryt skóry,
  • witamina E, czyli składnik będący silnym antyoksydantem. Witamina E spowalnia procesy starzenia, a także chroni skórę dłoni przed szkodliwym promieniowaniem UV (emitują je m.in. promienie słoneczne). To właśnie cenne właściwości przeciwzapalne, regenerujące i nawilżające sprawiają, że skóra ponownie staje się promienna,
  • D-pantenol, czasem określany również jako tzw. prowitamina B5. Składnik ten wykazuje m.in. silne właściwości regeneracyjne. Dzięki temu możemy liczyć na przyspieszenie procesu gojenia się ran, a także zmian potrądzikowych.

Naturalny, grecki krem do rąk. Podsumowanie

Jeśli szukasz dobrych rozwiązań w kategorii: naturalny krem do rąk, to musisz wiedzieć, że podstawą w takiej sytuacji jest intensywnie nawilżający i bogaty skład. To bardzo ważny czynnik szczególnie w trudnym dla skóry ludzkich dłoni okresie jesienno-zimowym, ponieważ właśnie wtedy nasze dłonie są szczególnie narażone na zagrożenie w postaci niskiej temperatury powietrza.

Rzecz jasna skład preparatu to jeszcze nie wszystko, ponieważ powinniśmy zwrócić uwagę np. na to, jaka jest konsystencja kremu. Nikt nie chce przecież chodzić z tłustymi śladami po nałożeniu kremu.

Leave a Comment