Jak wybrać rzetelnego kuriera dla Twojej firmy?

Wybór firmy kurierskiej może być sporym wyzwaniem. Na rynku działa bowiem wiele firm specjalizujących się w dostarczaniu przesyłek. To którą z nich wybierzemy, powinno zależeć od kilku istotnych kwestii. Jakich? Przeczytaj artykuł do końca i poznaj odpowiedź na to pytanie.

Doświadczenie na rynku

Nie ulega wątpliwości, że liczba lat działalności danej firmy kurierskiej ma duży wpływ na jakość świadczonych usług. Kurier dla firm Warszawa, który działa na rynku od wielu lat doskonale zna specyfikę tej branży oraz potrzeby klientów. Stosunkowo młoda firma dopiero wchodząca na rynek może nie być dobrym wyborem, nawet jeśli oferuje atrakcyjniejsze stawki.

Zakres i warianty oferty

Prowadząc własną działalność z pewnością będzie nam zależało na elastyczności oferty firmy kurierskiej, z którą wejdziemy we współpracę. W końcu czas to pieniądz, szczególnie w biznesie. Warto zatem współpracować z firmą kurierską, która jest elastyczna np. pod względem sposobu odbierania paczek od klienta.

Opinie klientów

Opinie innych osób mogą dostarczyć nam wielu informacji o danej firmie kurierskiej. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że wiele z nich może być nieprawdziwa lub mocno naciągana. Warto przeczytać różne opinie osób i zwrócić uwagę na co klienci najczęściej narzekają (jeśli firma ma jakieś negatywne opinie). Lekko pogniecione pudełko, mało uprzejmy klient czy drobne opóźnienie to jeszcze nie powód żeby rezygnować z oferty danej firmy. Naszą uwagę powinny natomiast przykuć opinie wskazujące na nieprofesjonalną obsługę, rażące niedopatrzenia czy próby oszustwa.

Różnice w cenach

Każda firma posiada swój własny cennik usług, w związku z czym może okazać się, że w jednej firmie zapłacimy za przesyłkę nawet kilka złotych więcej niż u konkurencji. Oczywiście sugerowanie się tylko i wyłącznie ceną nie jest najlepszym pomysłem. Jeżeli jednak różnice w cenach są dosyć duże, warto rozważyć wybór tej, która posiada atrakcyjniejszą ofertę. Warto pamiętać również, że stawki można negocjować. Jeśli wysyłamy dużą liczbę paczek w skali miesiąca, jako stały klient możemy uzyskać indywidualne stawki.

Leave a Comment