4 korzyści picia zielonej herbaty dietetycznej, o których mogłeś nie wiedzieć

Regularne spożywanie zielonej herbaty dietetycznej ma szereg istotnych korzyści dla ludzkiego organizmu. Oto cztery z wielu zalet, które towarzyszą piciu tego napoju, który przez wielu uznawany jest za najzdrowszy na świecie.

1. Zielona herbata może zabijać bakterie, co poprawia zdrowie zębów i zmniejsza ryzyko infekcji

Katechiny zawarte w zielonej herbacie mają również inne działanie biologiczne. Niektóre badania pokazują, że mogą zabijać bakterie i hamować wirusy, obniżając ryzyko infekcji. Szkodliwe bakterie w jamie ustnej powodują powstawanie płytki nazębnej, co jest głównym czynnikiem przyczyniającym się do próchnicy zębów. Można więc śmiało powiedzieć, że spożywanie zielonej herbaty wiąże się z poprawą zdrowia zębów i mniejszym ryzykiem próchnicy. Wiele badań pokazuje również, że zielona herbata może redukować nieświeży oddech z jamy ustnej.

2. Zielona herbata może obniżyć ryzyko cukrzycy typu 2

Cukrzyca typu 2 to choroba, która w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat osiągnęła ogromny rozwój i obecnie dotyka około 400 milionów ludzi na całym świecie. Choroba ta obejmuje podwyższony poziom cukru we krwi w kontekście insulino odporności lub niezdolności do wytwarzania insuliny. Badania pokazują, że zielona herbata może poprawić wrażliwość na insulinę i obniżyć poziom cukru we krwi.

3. Zielona herbata może zmniejszyć ryzyko chorób układu krążenia/serca

Choroby sercowo-naczyniowe, w tym zawał i udar, są największymi przyczynami zgonów na świecie. Badania pokazują, że zielona herbata może w dużym stopniu zmniejszyć ryzyko wystąpienia tych chorób. Zielona herbata dietetyczna zwiększa również zdolność antyoksydacyjną krwi. Biorąc pod uwagę korzystny wpływ na czynniki ryzyka, nie dziwi fakt, że osoby pijące zieloną herbatę mają do 31% niższe ryzyko chorób układu krążenia.

4. Zielona herbata dietetyczna może pomóc schudnąć i zmniejsza ryzyko otyłości

Zielona herbata może przyspieszyć tempo przemiany materii w krótkim okresie. Kilka badań pokazuje, że zielona herbata prowadzi do zmniejszenia tkanki tłuszczowej, zwłaszcza w okolicy brzucha.

Odwiedź sklep herbalife i kup zdrową herbatę dietetyczną już dzisiaj.

Leave a Comment