4 błędy popełniane przy urządzaniu sypialni

Jakie błędy popełniamy najczęściej? Które zasady nieświadomie łamiemy? Czym zapewniamy sobie niewygodny sen?
Sypialnia to z założenia miejsce odpoczynku, spokoju i wyciszenia. Urządzanie jej jest dlatego bardzo istotnym krokiem ku szczęściu. Na co uważać przed podjęciem się tego zadania? Jak utrzymać porządek? O czym koniecznie pamiętać?

Rozmieszczenie

Według starożytnych, chińskich praktyk Feng Shui, o których zapewne każdy z nas kiedyś słyszał, jedną z najważniejszych rzeczy, wymagającą naszego skupienia jest poprawne umiejscowienie łóżka. Łóżko należy skierować głową do ściany oraz zadbać o dostęp do niego z trzech stron. Łóżko można również ustawić w innej pozycji. To znaczy – wzdłuż ściany, prostopadle albo równolegle do drzwi w pokoju. Najważniejsze by nie znajdowało się na wprost drzwi. Takie ustawienie nazywane jest bowiem pozycją trumienną, z której należy jak najszybciej zrezygnować. Znawcy sławnej praktyki zalecają umiejscowienie łóżka jak najdalej od okna, by wpadająca przez nie energia nie zakłócała naszego snu. Nie powinniśmy też stawiać go między oknem a drzwiami, ponieważ utworzymy wtedy tak zwany tunel powietrzny, który negatywnie wpłynie na nasz wypoczynek. Nad łóżkiem nie powinny znajdować się również lampy i inne elementy wiszące. Wedle Feng Shui mogą nas one „uciskać” i tym samym powodować choroby. Najlepszy wybór jeżeli chodzi o wykonanie łóżka, pada z kolei na naturalne drewno. Co do kształtu, powinno być ono bez ostrych kantów.

Materac

Z założenia najlepszy materac powinien być sprężysty i dostosowujący się do ciała, tj. ani za twardy, ani za miękki. Powinniśmy go dobrać proporcjonalnie do ciężaru ciała, według zasady : im mniej ważymy, tym miększy materac. Warto również sięgnąć po materac wykonany z naturalnych surowców o gładkiej powierzchni. Ważne także jest to, by nie leżał on bezpośrednio na podłodze. Obniża to komfort wstawania i gwarantuje szybkie brudzenie się pościeli „wycierającej” podłogę. Minimalna wysokość to 40-45 cm od podłogi.

Szafka nocna

Może wydawać się błahostką, ale gdy o niej zapomnimy, poziom naszego zirytowania znacznie się podwyższy. Szafka lub stolik nocny to zdecydowanie niezwykle potrzebny mebel. Koło łóżka musimy mieć bowiem coś, na czym moglibyśmy postawić książkę, budzik czy szklankę herbaty. Duży wybór nowoczesnych szafek meblowych posiada w swojej ofercie sklep meblowy meb24.pl.

Kolory

Przy urządzaniu sypialni warto wziąć pod uwagę kolory jakimi mamy zamiar ją ozdobić, oraz to jak będą one na nas wpływały. Nie zaleca się wyboru krzykliwych, intensywnych i jaskrawych barw jako, że zakłócają one harmonie pokoju i niepotrzebnie rozbudzają. Tu idealnie sprawdzą się stonowane kolory, jasne lub chłodniejsze odcienie oraz beże i szarości. Barwy naszej sypialni powinny mieć naturalny, wyciszający charakter aby zapewnić nam najwyższy wymiar relaksu.

Posted in Dom

Leave a Comment